Dlaczego warto pływać?

Każda aktywność fizyczna pozytywnie działa na nasze zdrowie jednak pływanie ma znaczący wpływ na cały organizm. Ważnymi korzyściami, które daje nam pływanie jest przede wszystkim praca nad polepszeniem kondycji fizycznej, wzmocnienie mięśni oraz redukcja masy ciała.

Pływanie, a sylwetka

Pływanie przyczynia się do modelowania sylwetki, a także do zredukowania masy ciała. Dzięki pływaniu można w przyjemny sposób pozbyć się kilku kilogramów. Wykonując ruchy w wodzie, ruchy wydają się być znacznie prostsze do wykonania, dzięki czemu można pracować nad rzeźbieniem ciała bez obciążania kości i stawów. Ładniejsza sylwetka to tylko jedna z wielu korzyści, jakie daje nam systematyczne pływanie. Ta aktywność fizyczna może także przyczynić się do wzmocnienia odporności oraz do poprawy wydolności serca i płuc. 

Pływanie – wpływ na kręgosłup

Jedną z wielu zalet pływania i wykonywania innych ćwiczeń w wodzie jest ćwiczenie mięśni, w tym też mięśni, które przytrzymują nasz kręgosłup. Pływanie przyczynia się, dlatego do korygowania wad postawy, a także jest dobrym ćwiczeniem rehabilitacyjnym przy uporczywych schorzeniach kręgosłupa.  

Można się zrelaksować

Pływanie to aktywność fizyczna, która wyzwala hormon szczęścia. Pływanie pozwala nam się odprężyć i poprawić nasz nastrój. Regularne pływanie dzięki swoim kojącym właściwościom może zredukować poziom stresu, co jest również ważne, jeżeli chcemy cieszyć się dobrym zdrowiem.