Stwórz przytulne wnętrze w stylu boho

Co oznacza słowo boho?

Boho pochodzi od francuskiego słowa la boheme. Słoto to znacza francuską grupę artystów, którzy żyją według własnych zasad. „Bohemien” było powszechnie używanym określeniem dla Romów, którzy wybrali zupełnie inną drogę, np. nie przykładali uwagi do rzeczy materialnych. Charakteryzowali się luźnym podejściem do życia, a także zamiłowaniem do sztuki i muzyki. Podkreślali swoją kreatywność i indywidualizm na każdym kroku w tym też w ekstrawaganckim ubiorze. Styl boho nawiązuje, więc do otwartości, podróżowania, przeżywania przygód, sztuki i odmienności. Może oznaczać coś niecodziennego, a także osobę, która łamie wyznaczane przez standardy granice i jest wrażliwy na sztukę. Wyraża siebie i swoją osobowość zarówno poprzez ubiór, dodatki, a także wystrój wnętrza.

Czym charakteryzuje się styl boho?

Styl boho jest swobodą. To łączenie elementów, które pozornie do siebie nie pasują. Styl boho pozwala wyzwolić kreatywność. Wdrożyć swobodne i wygodne rozwiązania. Sty ten pozwala na łączenie wielu, kolorów, wzorów, kształtów i materiałów według własnej fantazji. Boho łączy wiele elementów jak nawiązania do różnych etnicznych kultur, do natury i do sztuki. Aranżowanie wnętrza, ubieranie się według własnych zasad pozwala wyrazić siebie. Styl ten jest emocjonalny, twórczy, ale też sentymentalny.

Wnętrze w stylu boho

Jeżeli chcemy cieszyć się wystrojem wnętrza nawiązującego do boho nie powinniśmy się ograniczać tylko pozwolić sobie na wyzwolenie emocji. We wnętrzu mogą znaleźć się dodatki jak kwiaty, naturalne materiały, sentymentalne pamiątki, a nawet przedmioty hand made. Nawiązanie do natury w domu powoduje, że nasze samopoczucie jest lepsze i czujemy większy spokój. Kwiaty także ożywiają każde wnętrze. W pokoju mogą także się znaleźć drewniane meble, dodatki z naturalnych materiałów, a także wygodne miejsce do odpoczynku. Ważne jest, aby w pomieszczeniu panowała przyjemna atmosfera. Można to uzyskać za pomocą wygodnej pufy, czy też wiszącego fotela. W tym stylu panuje dowolność i to od nas zależy, jakie elementy wystroju będą zdobić nasze meble i półki nawet, jeżeli są to tylko szkatułki, świece i pamiątki z egzotycznych wakacji.