Zumba- połączenie tańca z fitnessem

Zumba, co to dokładnie?

Jest to program treningowy, który zawiera wszystkie elementy fitnessu. Choreografie do ćwiczeń, inspirowane są głównie tańcami latynoskimi jak salsa i samba oraz innymi tańcami, np. reggeaton, (czyli połączenie reagge z hip- hopem i rapem), a nawet obecne są takie ruchy jak w tańcach tango i flamenco. W choreografiach można także odnaleźć elementy powiązane z tańcem brzucha. Szacuje się, że na zajęciach Zumby regularnie uczestniczy nawet 15 milionów osób, a tego typu zajęcia realizowane są w około 200 tys. lokalizacjach, w 180 krajach na całym świecie. Dowodzi to, że ten rodzaj aktywności fizycznej jest niezwykle popularny. Zumba zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku. Choreografie tworzone na potrzeby zajęć, łączą w sobie style jak hip-hop, salsa, mambo, samba, a nawet taniec brzucha.  Podczas ćwiczeń zumby oprócz intensywnego treningu ważny jest także uśmiech i pozytywne nastawienie.

Zumbę można pokochać!

Zumbę kochamy za to, że na zajęciach można się dobrze bawić. Zajęcia prowadzone są zwykle w luźnej atmosferze, co pozwala poczuć się swobodnie i cieszyć się chwilą.  Radosna i szybka muzyka sprawia, że nogi same zaczynają tańczyć. Dzięki systematycznemu ćwiczeniu Zumby wprowadzamy w monotonny tydzień nowe pozytywne doznanie. Energiczna, głośna muzyka, podczas wykonywania ćwiczeń sprawia, że jesteśmy uśmiechnięci. Takie pozytywne uczucia, które nam towarzyszą podczas wykonywania układów, wpływają także na motywację, ponieważ często dzięki pozytywnym wibracjom nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.

Zumba, dlaczego warto?

Uczestnictwo w zajęciach pomoże podłapać nowe kroki taneczne, dzięki temu możemy nauczyć się nowych ruchów i zaskoczyć tym swoich przyjaciół czy znajomych,  co pozwoli nam poczuć się pewniej na różnych zabawach tanecznych i dyskotekach. Układy taneczne są dosyć proste, dlatego każdy może je zapamiętać. Jeżeli pojawią się krępujące problemy związane z nieumiejętnym kopiowaniem ruchów, instruktor zumby zawsze chętnie pomoże, dlatego też nie należy się wstydzić tylko korzystać z okazji i prosić o radę.  Ćwiczenia będą działać jeszcze lepiej, kiedy wykona się je prawidłowo.  Pozytywna energia wypełniająca salę sprawia, że zajęcia zumby mijają bardzo szybko. Dzięki temu zumba zyskała tak wiele zwolenników.

Na zumbę może zapisać się każdy. Są zajęcia dedykowanie nawet dla dzieci i seniorów. Jeżeli nie jesteśmy w najlepszej kondycji możemy również wybierać wolniejsze warianty zumby. Istnieją nawet treningi zumby, które wykonuje się w basenie. Oznacza to, że w chwili obecnej jest tak wiele rodzajów zumby, że każdy znajdzie coś dla siebie.